Žití na malém prostoru, ale ve velkém stylu

Řešení garsonky

V GARSONCE SE NEMUSÍTE NEPŘÍJEMNĚ TÍSNIT. POMŮŽEME VÁM NAPLÁNOVAT JEJÍ VYBAVENÍ TAK, ABY SKVĚLE SLOUŽILO A DOBŘE VYPADALO. 

Jaká jsou základní pravidla pro vhodné vybavení garsonky ?

Vybavení malého bytu je vždy výzvou a potřebuje dobrý nápad. Vzhledem k dnešní široké nabídce vhodného kování a vychytávek pro efektivní ukládání Vašich věcí však není problém takový nápad realizovat. Základ úspěchu tkví v detailním naplánování využití prostoru s ohledem na funkčnost.

Jaký je cíl správného plánování, když je prostoru málo ? 

Cílem je multifunkčnost a praktičnost, dostatek úložného prostoru i komfortní odpočinková zóna. Bydlení v malém bytě v žádném případě nemusí znamenat stísněnost a vzbuzovat dojem přeplněnosti.

Prohlédněte si dva konkrétní příklady řešení :

#příklad první

Garsonka / 24m2/ Praha

Vybavení: Kuchyň s jídelním koutem, spací a obývací část

Na ploše 24 m2 jsme zařizovali kuchyň, obývací zónu s TV a prostor na spaní. Zahájení výroby předcházelo pečlivé plánování, které zahrnovalo tvorbu několika vizualizací.

Jemný jasanový dekor v kombinaci s krémově bílou a výrazným barevným prvkem v podobě zeleného lakovaného skla podporuje vzdušnost malého prostoru. Stejná barevná kombinaci se opakuje také v kuchyni, čímž je dosaženo kompaktního a čistého designu.

OBÝVACÍ A SPACÍ ZÓNA

Největší prostorové úspory v místnosti bylo dosaženo použitím sklopné postele. Ta je zabudovaná v sestavě, a proto plní více funkcí - sestava slouží zároveň jako obývací stěna a také kancelářský koutek. 

Posuvná deska  poskytuje prostor pro zavěšení televize. V pravé straně sestavy je zabudován osvětlený výklopný stolek nahrazující klasický psací stůl. Pod ním se nachází servisní úložný prostor, kam lze schovat například tiskárnu a příslušnou kabeláž.

KUCHYŇ

Kuchyň nabízí dostatek úložného prostoru i pracovní plochy. Ostrůvek tvoří vizuální předěl mezi kuchyní a obývací zónou a zároveň rozšiřuje pracovní plochu v kuchyni o dalších 149 cm. Obsahuje čtyři zásuvky a po obvodu čtyři velké policové skříňky.

Protože skříňky v ostrůvku tvoří zároveň bar – a tím prostor k sezení navíc – použili jsme místo klasických úchytek profily, které nebrání přistavení barových židlí a také podporují jednoduchý a čistý vzhled kuchyně. Při stolování není třeba se omezovat - v kuchyni se nachází klasický rokládací jídelní stůl.

#příklad druhý

Garsonka / 35,7 m2 / developerský projekt / Německo

Vybavení: kompletní zařízení bytu (chodba, koupelna, kuchyň, obývací a spací část, úložné prostory)

V této garsonce se podařilo na velmi malém prostoru dosáhnout kombinace praktičnosti a stylového bydlení. Klíčové je použití sklopné postele, díky které vznikl dostatek prostoru pro vybavení obývací části tak, aby nemuselo docházet k dennímu přesouvání nábytku. 

Interiér bytu působí luxusně a jednotně, a to díky použití minimálního množství kombinací barev a dekorů. Nábytek je vyroben z laminace v prachově šedé a dubového dřevodekoru. Podstatným detailem jsou části nábytku vyrobené z dubové laminace, kdy jsme deskový materiál připravovali tak, aby byla dodržena návaznost dekoru. Léta na sebe navazují a celek díky tomu působí velmi esteticky. Zajímavým doplňkem jsou úchytky vyrobené z masivního dubu. 

KUCHYŇ

V této kuchyni najdete všechny spotřebiče, které v moderní kuchyni očekáváte. Zatímco myčka nádobí se nachází v jedné ze spodních skříněk pod pracovní plochou a digestoř je integrovaná v pravé horní skříňce.

Vestavná trouba, lednice a mikrovlnná trouba jsou zabudovány ve skříni po levé straně. Potravinová skříň se skládá ze tří částí a také díky nástavcům nabízí dostatek úložného prostoru. Jídelní stůl je rozkládací a vejdou se k němu až čtyři židle.

SPACÍ A OBÝVACÍ ZÓNA 

Závěsný stolek je vhodným řešením, když není dostatek prostoru pro klasický psací stůl. Je v něm zabudováno LED osvětlení a zásuvka.  V tomto výklopném stolku, na který lze pohodlně umístit například notebook, je zabudováno LED osvětlení a zásuvka. Na pravé straně je skříňka pro ukládání dokumentů a drobných, například kancelářských předmětů. 

Jediným kusem nábytku, se kterým je třeba před spaním manipulovat, je konferenční stolek. Pohovka je ke sklopné posteli namontovaná a sklopný mechanismus funguje tak, že se zadní část pohovky při sklápění ložné plochy postele sama složí do sedáku. Více infromací o sklopné posteli najde zde. Podrobné informace o této realizaci jsou zde

PŘEDSÍŇ A KOUPELNA

V malé předsíni se nachází botník s lavicí a nad ním elektrobox, který elegantně řeší zakrytí elektroinstalace a zároveň slouží jako věšáková stěna. Na protější straně v zádveří je umístěné velké zrcadlo.

Předsíňová skříň je dostatečně velká, obsahuje množství polic, místo na oděvy se šatní tyčí a dvě široké nástavce. Funguje jako úložný prostor pro odkládání svršků i jako servisní prostor pro špatně skladné úklidové náčiní (žehlicí prkno a podobně). 

V koupelně se nachází pračka, sušička, sprchový kout a koupelnová skříňka která díky vnitřnímu dělení poskytuje dostatek prostoru pro všechny drobnosti, které v koupelně potřebujete.