STYLOVÁ KNIHOVNA Z KOMPAKTNÍCH DESEK/ PRAHA

REALIZACE: 2020

DESIGN: Ing. MARIE ANTOŠÍKOVÁ/ ARTTIP

V loňském roce jsme dokončili náročnou výrobu originální knihovny určené do obývacího pokoje prostorného rodinného domu v Praze, který jsme vybavili nábytkem. Na návrhu designu jsme spolupracovali s architektkou, která vycházela z přání zákazníka. 

Na nás bylo vybrat vhodný materiál, dodržet nastavený styl a vypořádat se se všemi  technickými technickými požadavky tak, aby výsledkem byl soulad funkčnosti a designu.

Korpus knihovny je vyroben z kompaktních desek s černým jádrem 0 tloušťce 6 mm v barvě Grafit. Posasezný je na kovové konsturkci.  Při práci s takto tenkým materiálem je třeba pečlivě naplánovat každý spoj desek tak, aby byla zaručena dostatečná pevnost spojů. Zároveň bylo potřeba dosáhnout neviditelnosti veškerého spojovacího materiálu, aby nedošlo k pokažení celkového vzhledu knihovny. 
Zdánlivě nahodile rozmístěné skříňky jsou včetně korpusů vyrobeny v provedení dýha - dub natur americký s povrchovou úpravou transparentním tvrdým voskem. Pro zachování čistého designu jsme do dvířek vyfrézovali drážky, které plnohodnotně nahrazují běžné úchytky.